Riešiteľská súťaž PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 06 Február 2010 10:54

Riešiteľská súťaž je súkromná súťaž v riešení taktických diagramov, niečo ako chess.emrald.net. Hlavný rozdiel medzi nimi je taký, že moja súťaž nie je cielene zameraná na rychlostné riešenie triviálnych úloh, ale na riešenie zložitejších úloh pri relatívnom dostatku času.

Súťaž nie je verejná, ale zatiaľ je otvorená pre každého. Migrácia na novú stránku ešte neprebehla, takže sa súťaží naďalej na starej stránke. Prihlásiť sa dá kdekoľvek - stará/nová stránka/fórum. Registruje sa už na novej stránke!!

Pri súťažení možno vyberať úlohy podľa obtiažnosti (1-4), na základe výsledkov sa priebežne vypočítava RP s tým, že 1-bodová úloha má ELO 1200, 2-bodová 1400, 3-bodová 1600 a 4-bodová 1800. Skóre je súčin RP a dekadického logaritmu počtu úspešne vyriešených diagramov. Cieľom skóre je spravodlivé porovnanie aktívnych súťažiacich, ktorí majú horšie výsledky, s menej aktívnymi súťažiacimi, ktorí dosahujú výsledky lepšie. Podrobnosti sa možno dočítať v dokumentácii súťaže.

Chcel by som poďakovať za spoluprácu pri testovaní následkujúcim osobám: Tomáš Danada, Rasťo Diviak, Lukáš Hájek, Michal Jozefek, Milan Kolesár, Monika Nemečkayová a Tomáš Perička.

Posledná zmena v Utorok, 30 November 2010 04:28
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

Reg. členovia : 932
Počet článkov : 44
Odkazy na stránky : 7
Počet zobrazení : 58543